Ameliyatsız Yüz Germe Uygulaması

2018-08-27 12:30

Gelişen teknoloji sayesinde birçok estetiksel uygulamada kesi ya da dikişe gerek kalmamaktadır. İsteğe bağlı yüz gerdirme ya da genç bir görünüm kazandırılması işlemleri, edinilen anatomik kaynaklar ve geliştirilen yöntemler sayesinde ameliyat söz konusu olmadan doyurucu sonuçlar verebilmektedir. Tercih edilen bu ameliyatsız yüz germe uygulaması kişiyi, çok kısa bir vadede normal hayatına geri döndürebilme avantajını sunar. Önceden ameliyat sonrası oluşan olası yan etkileri de bünyesinde taşımamaktadır. Tüm vücuda uygulanan genel anestezi yöntemine de ihtiyaç yoktur. Bunun yanı sıra gerçekleştirilen işlemlerin birçok deri ve deri altı dokuları onarması, yaşlılık sonucu oluşacak fiziki görüntüler için de önlem alınmasını sağlar.

Lazerlift Tekniğiyle Ameliyatsız Yüz Germe İşlemi

Cildi ve altında yer alan dokuları lazer yöntemi ile ısıtarak gerçekleştirilen bir yöntemdir. Kişinin sahip olduğu kollajen yapılar 50 ile 60 derece ısınmaya ulaştığında kısalma eğilimi gösterirler. Bu kısalmalar sayesinde cilt, ameliyatsız yüz germe işlemi olan lazerlift ile gerginleşir. Ardından ciltte kısalmış forma bürünen bu kollajenler yeniden üretim işlemine geçerler ve cilt alanında yenilenme süreci aktif hale gelmiş olur. Bu yöntemin ardından meslek hayatına ve sosyal gruplara dönüş kısa bir vakit almaktadır. Genellikle 2 ile 3 seans sürmektedir. Ciltteki etkisi 1 ile 1 buçuk yılı bulur.

Altın Frekansla Ameliyatsız Yüz Germe Uygulaması

İğnelerin sağladığı mekanik tepki ile altın frekans ya da radyofrekans yöntemi ismiyle anılan bu yöntemin ısı verici özelliği ile cilt üzerinde ameliyatsız yüz germe gerçekleşmiş olur. Mikro yapıda olan iğnelerle gözenek görünümü küçültülür ve altın frekansla da cilt sıkı bir forma getirilir. Bu işlem gözenek sorunu olanlarda, kırışıklığın ön planda olduğu zamanlarda ve sarkma eğiliminin yüksek olduğu bireyler tarafından tercih edilebilir. Birçok kişinin dertleri arasında yer alan sivilce lekelerinde de işlev göstermektedir. Seanslar çoğunlukla 3 ile 5 haftalık periyotlarda gerçekleşir.

Örümcek Ağı Estetiğiyle Ameliyatsız Yüz Germe Tekniği

Bir diğer adı ip ile yüz germe olarak geçmektedir. Bu ipler zaman içerisinde ya vücuttan erime yoluyla atılırlar ya da kalıcı olarak yaşamını sürdürürler. Kalıcılığı yüksek olması sayesinde cerrahi yöntem olarak onaylanır. Erime sonucu atılan ipler ise çok daha geniş bir alanda kullanıma sahiptir. Kişinin alt çene çizgisinin bozulma gösterdiği zamanlarda ve fazla yer kaplamayan gıdı sahibi olan bireylerde tercih edilir. Bu teknik yağ dokusu miktarının az olduğu kişilerde uygun olarak görülmez.