Badem Göz Ameliyatı Nedir?

2020-07-29 14:05

Bakışlarımız görünüş ve çekiciliğimizin en önemli yanıdır. Gözlerimizin görünüşü çok önemlidir. Bu nedenle göz makyajları sadece güzelliği değil çekiciliği de sağlamayı amaçlar. Göz dış köşelerini çekik gösteren makyaj şekli birçok kadının tercihidir. Gözlerimizin dış yanlarını çekik ve iç kısma göre biraz daha yüksek görünümü çekiciliği, dingin görünümü artırmaktadır. Aksine gözlerin dış köşelerin daha aşağı yerleşimli olması kişide yorgun, üzgün havası yaratmaktadır.

Gözlerimiz yüzümüzün ön kısmında buluna kemik göz yuvalarına yerleşmiş küresel yapılardır ve gözlerimizi önden koruyan, kurumasını engelleyen hareketli göz kapaklarımız vardır. Alt ve üst göz kapaklarımız içte ve dışta birbirleri ile bir açı yaparak birleşirler. Göz kapaklarımızın birleştikleri köşelerin bulundukları yerde sabit kalmalarını sağlayan, ligament adı verdiğimiz sert ve güçlü bağlar göz yuvasını oluşturan kemiğe bir noktada yapışırlar. İç ve dış göz köşelerimiz bu bağlar sayesinde sabit ve sağlam dururlar.

Göz kapağı köşelerimizin kemiğe yapıştığı yerler gözlerimizin yatay duruş açılarını belirlemektedir. Özellikle dış köşelerin daha çekik görünmesini isteyen kişilerin sayısı sosyal medyanın da yaygınlaştırması ile gittikçe artmaktadır.

Badem göz ameliyatı göz kapağı estetik ameliyatından farklı bir işlemdir ancak elbette ki göz kapağı estetiği ile birlikte yapılabilir.

Burada amaç göz kapaklarının dış köşelerini bağlı olduğu yerden ayırıp daha üst kısıma taşıyıp sağlam bir şekilde tespit etmektir.

Genel veya lokal anestezi altında yapılabilen bir ameliyattır, ancak göz etrafında ödeme bağlı biraz şişlik ve morluğa hazır olmak gerekir.

Op.Dr. Sadullah Karun