Burun Ucu Estetiği Faydaları ve Zararları

2018-08-29 12:25

Burun ucunun çeşitli tıbbi gereçlerle inceltilmesi ya da çeşitli santimetre aralıkları ile yukarı kaldırılması burun ucu estetiği kapsamında yürütülen çalışmaların ilk kolunu oluşturur. Bununla birlikte burun ucunun törpülenerek daha oval ve yuvarlak bir görüntü elde edilmesi de mümkündür. Bu operasyonlar tıbbi bir ortamda genel ya da lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Kimi hastalarda ise ortaya çıkan burun kanatlarındaki fazlalıklar da bu estetiğin bir diğer çalışma sahasıdır.

Burun Ucu Estetiği Yaptırmanın Faydaları

İşinin ehli uzmanlar ve plastik cerrahlar tarafından ifa edilen burun ucu estetiği sağladığı birçok fayda ile de göz dolduruyor. Bu faydaların başında kişileri kendi burun yapıları ile barıştırmak yer alıyor. Kişilerin yüz ve burun uyumları son raddede gerçekleştiği kişilerin öz güveni de otomatik olarak artıyor. Bunun dışında burun ucu ile birlikte burun deliklerine de doğrudan müdahale yapıldığı için kişilerin nefes alışlarında bir kalite ve nitelik artışı gözler önüne seriliyor. Kişilerin burundan alıp verdikleri nefesler hem gündelik yaşamlarında hem de çeşitli sportif faaliyetlerde işlerine yarar bir standarda çekiliyor. Aynı zamanda daha rahat bir uyku da sağlanan katkılar arasında gösteriliyor. Çekilen fotoğraflarda daha estetik çıkmak, kendini daha fazla beğenmek ve övgüler ile karşılaşılan bir burna sahip olmak hem erkeklerin hem de hanımların dünyasını olumlu yönde taçlandırmaya devam ediyor.

Burun Ucu Estetiği Yaptırmanın Zararları

Kişiler tarafından büyük bir özveriyle yaptırılan burun ucu estetiği operasyonlarının belirgin bir zararı ya da yan etkisi bulunmamaktadır. Ancak gerekli tetkikler ve incelemeler yapılmadığı takdirde komplikasyonlar eşliğinde belli başlı sorunlar çıkabilmektedir. Bu sorunların başında beklenen ve talep edilen estetik ölçülerin karşılanmaması yer alır. Yüz ve burun arasındaki orantı ve uyum da kimi durumlarda yakalanamamakta ve bıçak altına yatanlar mutsuz bir sürecin içerisinde olmaktadır.

Burun Ucu Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her müdahalede olduğu gibi burun ucu estetiğinden sonra da bizzat hastaların dikkat etmesi gereken belli başlı kurallar var. Burun, göz kadar hassas bir uzuv olduğu için mümkün mertebe risk faktörlerinden uzak tutulması ve ihtimam gösterilmesi gerekmekte.