Burun Ucu Estetiği Yaptıranlar

2018-08-31 12:25

Burun Estetiği

Burun yapısında görülen çeşitli yapı bozukluklarının giderilmesinde burun estetiği işlemleri yapılmaktadır. Burun estetiği genel olarak burunun görüntüsünü düzeltmeye yönelik yapılırken zaman zaman burunun işlevselliğini arttırmak için de yapılmaktadır. Burun kemeri düzeltilmesi, burun ucu estetiği, burun içi kemik eğriliğinin düzeltilmesi gibi çeşitli uygulamalar burun estetiği uygulamaları olarak adlandırılmaktadır. Doğuştan gelen yapısal farklılıklar sonucu estetik kaygı sonucu yapıldığı düşünülen bu uygulamalar aynı zamanda da çeşitli kazalar sonucunda oluşan yapısal bozuklukların giderilerek estetik görünüm sağlamak için zorunlu olarak ta yapılmaktadır. Estetik uygulamalar bir miktarda olsa burunun kullanımını rahatlatmaktadır.

Burun Ucu Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun ucunun normalden daha aşağıda olması, kıkırdak yapının çok daha geniş olması ya da burun ucunda kırıklıkların ve zedelenmelerin oluşması durumunda burun ucu estetiği yapılmaktadır. Bu uygulama ile burun ucunun daha sağlıklı ve daha güzel görünmesi mümkün olmaktadır. Burada zedelenen kıkırdak dokusunu tamir etmek mümkün olmaktadır. Burun ucu düzeltme ve kaldırma işlemlerinde kıkırdak yapının törpülenmesi temel işlem olmaktadır. Burun ucunda bulunan kıkırdak yapının istenilen ölçüde törpülenerek şekil verilmesi uygulaması olarak kişinin daha güzel bir buruna kavuşması mümkün olmaktadır. Burun ucu estetiği operasyonlarında kişiye uygulanacak olan bu işlemler hakkında kişiye bilgi verilmekte ve yüzüne uygun olan burun görüntüsünü 3 boyutlu çizimlerde yüzünde nasıl duracağı önceden kişiye gösterilmektedir.

Burun Ucu Estetiği Neden Önemli?

Öncelikle kaza sonucu burunun yapısında bozulma yaşayan kişiler ele alınırsa, bu kişilerin burunlarının eski haline gelmesi için zorunlu olarak estetik uygulama yapılmaktadır. Diğer bir duru ise kişinin burun ucunun normalden büyük ve aşağıya doğru olması ile oluşan hoş olmayan görüntüdür. Bu durumda kişinin daha güzel bir buruna sahip olması için bu uygulamayı tercih etmesi mümkündür. Doğru bir şekilde yapılan burun ucu estetiği uygulamaları ile kişilerin sağlıklı ve güzel görünen bir buruna kavuşması sağlanmaktadır. Böylece kişilerin günlük yaşantılarında daha mutlu ve öz güven ile yaşamlarını sürmeleri sağlanmaktadır. Hem beden hem de ruh sağlığının korunması açısından burun estetiği yapımı profesyonel bir biçimde yapılmakta ve olumlu sonuçlanmaktadır.