Karın Germe Ameliyatı Yapılmadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

2018-09-17 12:20

Son zamanlarda oldukça sık bir şekilde yapılmakta olan karın germe ameliyatları oldukça önemli ameliyatlar olarak görülmektedir. Daha genç bir görünüme kavuşmak isteyen kişilerce sık tercih edilen bu ameliyat öncesi bilinmesi gereken bazı şeyler mevcuttur.

Karın Germe Ameliyatı Öncesi Dikkat Edilecekler?

Bütün ameliyatlarda olduğu gibi karın germe ameliyatından önce de kişilerin bilmesi ve önlem alması gereken noktalar vardır. Bu ameliyata karar vermeden önce tüm fiziksel ve psikolojik rahatsızlıkların doktora söylenmesi gerekmektedir. Ardından ise kişilerin dikkat etmesi gereken noktalar şunlardır. Karın germe ameliyatı olmadan 3 hafta kadar öncesinde tüm kan sulandırıcı ve aspirin ilaçlarının kesilmesi gerekmektedir. Bunlar ile birlikte sigaranın kesilmesi de oldukça önemlidir. aşırı kilo her türlü ameliyat için risklidir. Bu sebeple doktor kontrolünde 1 ay öncesinden bir diyete başlamak gerekebilir. Ameliyattan önceki 1 hafta boyunca kabızlığa sebep olabilecek her türlü gıdadan uzak durmak gerekmektedir.

Karın Germe Ameliyatı Öncesi Ağrı Kesici Kullanımı

Ağrı kesici kullanımı oldukça önemli bir konudur. Karın germe ameliyatlarından önce aspirin ve bileşiklerini içeren ağrı kesiciler kesinlikle bırakılmalıdır. Bunlardan farklı olarak tüm kan sulandırıcı ilaçlar ameliyat esnasında risk ortaya çıkarabileceğinden 1 hafta öncesinden bırakılmalıdır. Ancak Vermidon, Apranaks, Parasetamol, Voltaren ve Novalgin gibi ilaçların kullanımında herhangi bir mahsur bulunmamaktadır. Ayrıca C,D veE vitamini gibi vitaminlerinde kullanımının bırakılması oldukça tavsiye edilen bir durum olarak karın germe ameliyatı olacak kişilere söylebilmektedir.

Karın Germe Ameliyatından Önce Neler Yapılır?

Karın germe ameliyatından önce derini altında birikmiş olan yağ tabakası var ise ilk olarak bu yağ tabakasına Liposuction yöntemi uygulanır. Bunun ardından karnın alt tarafından bir kesi açılır. Böylece karın derisi göğüs kemiğine kadar açılmış olacaktır. Göbek deliği ciltten ayrılarak gevşemekte olan karın kasları birbirine dikilir ve karın duvarı sıkılaştırılır. Üst tarafta kalan cilt aşağıya doğru çekilir. Ardından göbek deliği için yeni bir yuva yapılır. Bu sayede bel incelmiş ve karın duvarı gerginleşmiş bir hal alır. Bu ameliyat toplamda 1 ya da 2 saat gibi kısa bir sürede tamamlanır.