Meme (Göğüs) Büyütme

İstenilen beden ölçülerine sahip olmayan hanımlar tarafından popüler bir şekilde meme büyütme estetiği başvuruları yapılmaktadır. Çok temel ve klasik cerrahi yöntemler ile söz konusu bölgeye silikon yerleştirilmesi ile gerçekleştirilmektedir.

Meme bölgesine yerleştirilen silikonlar kendi aralarında üçe ayrılmaktadır. Bunların başında yuvarlak tipi silikon çeşitleri yer alır. Son dönemlerde çıkan ve giderek yaygınlaşan diğer silikon çeşitleri ise damla ve anatomik tipi silikonlardır. Bu silikonlardan hangisinin hangi protez yolu ile hastaya yerleştirileceği tamamen raporlardan ve çeşitli analizler sonucu doktorlar tarafından belirlenmektedir. Aynı zamanda protezler birçok farklı yollardan memelere yerleştirilmektedir. Bazen meme altından, bazen de koltuk altı yolları kullanılarak protezler yerleştirilir. Meme başı altı da kullanılan bir diğer yoldur.

Söz konusu meme (göğüs) büyütme uygulamalarında anestezi uygulanmaktadır. İşlemler yarım saat ile 1 saat arasında devam etmekte ve bitmektedir. Kişi meme büyütme estetiğinden birkaç gün sonra eski sosyal yaşamına kaldığı yerden devam edebilir. Herhangi bir yan etkisi bulunmamakta ve binlerce kadına uygulanmaya devam edilmektedir.

Meme estetiği sayfamızı inceleyerek detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.